więcej zdjęć

W miniony weekend Sala Czarna Sztumskiego Centrum Kultury rozbłysła od emocji i wzruszeń, które wywołali uczestnicy Konkursu Recytatorskiego o Złote Usta. W gronie prawie 60 uczestników, z różnych kategorii wiekowych, znalazło się czternaścioro naszych niezwykle utalentowanych uczniów, którzy brylylowali na scenie niczym zawodowi aktorzy, przykuwając uwagę, wzbudzając emocje, skłaniając do refleksji. Niemal wszyscy nasi reprezentanci zostali zauważeni i docenieni. W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęły Wiktoria Kądziela i Aleksandra Nazarewicz, drugie Izabella Jagiełło i Filip Skok, a trzecie Jędrzej Dobrzyński. Spośród uczniów klas IV-VI drugim miejscem nagrodzono Asię Lubowiecką oraz wyróżniono Kingę Urbańską. Wśród uczestników klas VII i oddziałów gimnazjalnych Złote Usta w kategorii twórczości własnej otrzymała Róża Witkowska, natomiast wyróżnienie Milan Safader. W kategorii recytacja drugie miejsce zajęła Róża Witkowska, a trzecie Dominika Kopek. Wyróżniono również nietuzinkową pod każdym względem Kingę Padała. Wszystkim serdecznie gratulujemy!