PROGRAM ”OWOCE I WARZYWA W SZKOLE” ROK SZKOLNY 2016/2017

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – ten fragment znanej dziecięcej piosenki przypomina o ważności spożywania witamin. W ramach programu „Owoce w szkole” uczniowie klasy I b realizowali temat dotyczący  zdrowego odżywiania oraz o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Przestrzegając zasad higieny i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków, wykonali pyszne sałatki owocowe.

Więcej zdjęć

Uczniowie z klasy 3e uczestniczyli w bardzo ciekawych  warsztatach dietetycznych – Sekrety zdrowego odżywiania. Uczyli się jak odczytywać skład wybranych produktów żywnościowych na etykietach,  poznawali chemiczne dodatki do żywności. Sami prowadzili eksperymenty, obserwacje i formułowali wnioski . Najciekawsze było badanie ilości ziemniaka w ulubionych przez dzieci chipsach i ogromne zdziwienie, że to co zobaczyli po wykonaniu doświadczenia nie jest ziemniakiem.

Więcej zdjęć

Więcej tekstu