więcej zdjęć

16 marca odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników  biblioteki szkolnej. Spotkanie z pierwszoklasistami poprzedziły zajęcia w  bibliotece w czasie których dzieci poznały regulamin biblioteki, zasady wypożyczania i poszanowania książek. Wypożyczyły  także samodzielnie  pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

Podczas uroczystości uczniowie  złożyli  przyrzeczenie, odebrali  akty pasowania oraz upominki w postaci zakładek do książek. Na nowych czytelników czekały też niespodzianki. Zaprezentowano im dwa przedstawienia. Klub Miłośników Książek przedstawił  montaż pod tytułem Wierszykarnia.  Koło teatralne klas młodszych, zaprezentowało przedstawienie pod tytułem Zamieszanie w krainie bajek. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia.