Tolerancja

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji w świetlicy szkolnej dzieci próbowały rozszyfrować i zrozumieć to trudne słowo. Obejrzały film ,,Urodziny Maćka- czyli krótka historia o tolerancji”, wykonały prace plastyczne oraz podzieliły się swoim doświadczeniem związanym z byciem wyrozumiałym dla innych osób.

Mega Misja

W ubiegłym tygodniu do naszej świetlicy dotarły kolejne nagrody wygrane w programie Mega Misja. Tym razem były to audiobooki, pomoce plastyczne i gra Wielka Szkoła Aktorska. Bardzo cieszymy się z wygranych, które na pewno przydadzą się w świetlicy. Dziękujemy organizatorom akcji i czekamy na kolejne niespodzianki.

Dla Niepodległej

Patriotyczny klimat dało się dziś odczuć również u nas, w świetlicy klas I-III. Uczniowie podczas zajęć stworzyli piękne prace plastyczne dotyczące symboli narodowych. Wykonali biało-czerwone kotyliony oraz zaśpiewali hymn narodowy. Oprócz tego rozmyślali o tym, co pięknego jest w naszym kraju i za co go tak bardzo kochamy.

Hallowen, czy Wszystkich Świętych?

Halloweenowy nastrój udzielił się również w świetlicy klas I-III. Dzieci poznały historię Halloween oraz jego zwyczaje. Miały okazję porównać tradycje innych krajów z rodzimymi obchodami Wszystkich Świętych. Chętni uczniowie wykonali piękne dynie, halloweenowe dekoracje oraz piękne opaski z wizerunkami Świętych.

Jesień

Piękno jesiennej przyrody zachwyca małych i dużych. Ta pora roku zachęca do spacerów podczas, których uczniowie zbierają dary jesieni. W świetlicy szkolnej najmłodsi mogli podzielić się swoimi wrażeniami ze spaceru do parku i lasu, tworząc przepiękne prace o tej tematyce. Uczniowie wykonali portret Pani Jesieni, namalowali jeże w barwach jesiennych oraz stworzyli szablony wiewiórek. Dzięki ich pracy jesienny klimat zagościł także w murach szkoły.

Pocztówka

W ostatnim czasie nasi uczniowie otrzymali pocztówkę od swoich kolegów ze świetlicy szkolnej w Bruku. Postanowili więc podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w świetlicy szkolnej, pisząc listy i wykonując kolorowe rysunki dla swoich kolegów. Opowiedzieli w nich o sobie, swoich zainteresowaniach oraz przedstawili nasze miasto Sztum. Do kartek dołączyli pocztówkę z naszego miasta. Mamy nadzieję, że nasi nowi koledzy ucieszą się z listów i rysunków.

Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej mogli powiedzieć za co cenią swoich wychowawców. W podziękowaniu za ich ciężką pracę wykonali dla nich piękne laurki oraz namalowali portrety swoich pań.

Pasowanie na świetliczaka

W minionym tygodniu, w świetlicy szkolnej miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Dzieci z klas I zostały uroczyście przyjęte do grona Małych Świetliczków. Wcześniej poznały regulamin świetlicy, wiedzą już jak dbać o porządek oraz w jaki sposób zachowywać się podczas przebywania na świetlicy. Mamy nadzieję, że nasze świetliczki będą miło spędzać czas oraz przestrzegać zasad podczas pobytu na świetlicy.

MEGA MISJA

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie realizują zadania z ogólnopolskiego programu dla świetlic szkolnych Mega Misja. Program ten obejmuje nowoczesną edukację, która pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko to dzieje się w formie przyjaznej zabawy. Podczas zajęć uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji w świetlicy szkolnej uczniowie wykonali prace plastyczne zwierząt. Podczas zajęć rozmawiali o swoich pupilach oraz poszerzyli wiedzę na temat zwierząt hodowlanych, dzikich i domowych. Odczytany został również wzruszający list, który mógłby napisać pies do swojego właściciela. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się, jak należy zajmować się swoimi zwierzątkami oraz stali się wrażliwsi na los wszystkich stworzeń.

Dzień Chłopaka

Chłopcy z klas I-III mieli swoje święto w świetlicy szkolnej. Z okazji  Dnia Chłopaka wykazywali się swoimi umiejętnościami podczas konkursów specjalnie przygotowanych na tę okazję. Jako mali mężczyźni musieli udowodnić swoją odwagę, zapraszając koleżanki do tańca. Wykazywali się również wiedzą, umiejętnością robienia śmiesznych min oraz poczuciem humoru. Za wszystkie wykonane zadania otrzymali Medal Super Chłopaka.

Jesienne owoce

“Jesienią, jesienią
Sady się rumienią:
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią”

Oto dojrzałe jabłka, słodkie gruszki i aromatyczne śliwki. Podczas wykonywania owocowych prac plastycznych, sama leci ślinka.

Lecą ptaki, lecą?

“Już gromadką mkną bociany
w niebieskie przestworze.
Lecą kędyś w kraj nieznany
za dziesiąte morze”

Ptaki od jakiegoś czasu formują się w klucze, a potem podążają tylko w sobie wiadomym kierunku. Zew natury wzywa ich tam, gdzie mróz oraz śnieg ich nie dogoni. A że pory roku zmieniają się nieubłaganie, to i nie ma co się dziwić, że nadszedł czas na jesienne odloty. Uczniowie jednak znaleźli sposób, aby ukochane ptaki zatrzymać na dłużej. Czy to możliwe? Owszem, wystarczy kartka i kredki.

Wakacyjne wspomnienia

Wakacje niestety już minęły. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomnienia o nich zatrzymać na dłużej. Wystarczy przenieść je na kartkę papieru, tworząc wspaniałe prace plastyczne i wspominając chwile beztroski. Wrzesień w świetlicy uczniowie powitali, tworząc uśmiechnięte słoneczniki oraz konstruując różnorodne budowle z klocków.