Nasi czytający maratończycy są najlepsi  w ogólnopolskiej edycji Wielkiego Maratonu  Czytelniczego.

W Europejskim Centrum Solidarności  w Gdańsku uroczyście ogłoszono wyniki maratonu czytelniczego.

Róża Witkowska z kl. VIIA i Milan Safader z kl. VII E wywalczyli tytuły laureatów w VII edycji  Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla gimnazjów  i klas oraz 7. klas SP.

Anna Szczepanek z kl. VIC  i Marta Majewska z kl. VE  zostały laureatkami  XI Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla uczniów klas 4-6.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 168 placówek z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, łódzkiego i lubelskiego. W Maratonie wzięło udział 1906 uczniów i 224 nauczycieli. Konkurencja była ogromna.

Zwycięzców do konkursu przez cały rok szkolny przygotowywała p. Bożysława Belzyt